بهترین سایت خرید پروژه, تحقیق, پایان نامه و مقاله آماده

فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

4 خرید و دانلود تحقیق: بررسی كاربرد آمار در علم باستان شناسي

4           خرید و دانلود تحقیق: بررسی كاربرد آمار در علم باستان شناسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 25 

 

 

 

چكيده:

 

بايد پذيرفت كه درجه علمي بودن هر تخصصي به ميزان بهره گيري آن علم از رياضيات به خصوص آمار بستگي دارد.

تا سال 1950 ميلادي پژوهشگران باستان شناسي اغلب به روش هاي سنتي گرايش داشتند و استفاده از علوم رياضي وطبيعي به طور كلي در پژوهش هاي آنان نقشي نداشت كه در اين ميان كشف پروفسور ليبي (Libby) در زمينه تاريخگذاري به روش كربن 14 نشان داد كه باستان شناسان براي يافته ها و تفسير داده هاي خود مي بايست به علوم ديگر نيز بپردازند. همواره تحليل مواد فرهنگي، طبقه بندي و نامگذاري از جمله موضوعات مورد توجه پژوهشگران باستان شناسي مي باشد. در اين مقاله، هدف نه تدوين تاريخچه اين فعاليت ها بلكه ارائه و معرفي روش ها و طرح هاي پژوهشي آماري در حوزه باستان شناسي است وتلاش شده است تا الگوهاي لازم براي پياده كردن موارد مشابه براي طبقه بندي و نامگذاري مواد فرهنگي آماده گردد. مواد فرهنگي كه در اين مقاله بدان خواهيم پرداخت از محوطه كوكوبوداي ژاپن (Kokobudai) جمع آوري، طبقه بندي و مورد مطالعه قرار گرفته است و به دوران كهن سنگي تعلق دارد.

 

 

 

 

 

مقدمه

 

با مراجعه به كتابها، مقاله ها و طرح هاي پژوهشي باستان شناسان نشان مي دهد كه در زمينه كاربرد آمار و رياضيات در علم باستان شناسي به ندرت گامي برداشته شده است، در حالي كه همواره استقرار، تحليل و تفسير مواد فرهنگي، طبقه بندي و نامگذاري از جمله موضوعات مورد توجه آنها بوده است.

باستان شناسان سنتي از طريق مقايسه شكل دست سازها به طبقه بندي و تاريخگذاري مواد فرهنگي مي پردازند ولي تجربه ثابت كرده است كه چشم باستان شناسي ابزار دقيقي براي انجام چنين كاري نيست و وجه تمايزهاي بسيار كوچك همواره از ديد آنها پوشيده مانده است و اينجاست كه روش هاي آماري در طبقه بندي و نامگذاري مواد اهميت پيدا مي كنند.

در طبقه بندي دست سازها دو عامل مورد تأكيد مي باشد: 1          تكنيك و ساخت    2          شكل يا فرم

شكل يا فرم دست سازها هدف اصلي طبقه بندي به كمك روش هاي آماري را شامل مي شود زيرا مي دانيم از ديدگاه رياضي و آمار هر شكل اندازه ونسبت هاي خاص خود را دارد كه اين اندازه ها و نسبت ها به مانند شناسنامه آنرا از ديگر نمونه ها متمايز مي سازد و شاخص خوبي براي شناخت و معرفي آن نمونه قلمداد مي گردد.

در مقاله حاضر سعي گرديده است كه با ارائه و معرفي روش هاي آماري، باستان شناسان در كنار ديگر متخصصان بتوانند با استفاده از ابزار پژوهش هاي مشترك توانايي لازم براي كسب دانش هاي نوين را بدست آورند و بتوانند گام هايي براي تفسيرو نتيجه گيري از داده ها و مشاهدات و يافته هاي بدست آمده خود بردارند و با طرح مسائل پژوهشي و كاربرد آمار در علم باستان شناسي كوشش شده است تا الگوهاي لازم براي پياده كردن موارد مشابه براي طبقه بندي مواد فرهنگي آماده شود.

 

جمع آوري، اندازه گيري ومحاسبات آماري مواد فرهنگي

 

مواد فرهنگي كه در اين مقاله بدان خواهيم پرداخت از محوطه كوكوبوداي ژاپن (Kokobudai) جمع آوري، طبقه بندي ومورد مطالعه قرار گرفته است.

30 نمونه كارد مانند (شامل كاردهاي كولدار) تشكيل يك مجموعه را داده اند. اندازه گيري ها يا صفات موردنظر در طرح شماره 1 نشان داده شده است.

براي هر يك كاردها پنج صفت اندازه گيري شده است كه توضيح چگونگي اين اندازه ها به شرح زير مي باشد:

1)       L طول نمونه

2)         (نسبت عرض نمونه به طول)

3)         (نسبت بيشترين ضخامت نمونه به عرض آن)

4)         (نسبت عرض نمونه در   طول از انتهاي ابزار)

5)         (نسبت ضخامت ابزار در   طول از نوك ابزار به طول نمونه)

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file4D_1909820_2056.zip106.5k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان