بهترین سایت خرید پروژه, تحقیق, پایان نامه و مقاله آماده

فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

978 - بررسی قبرس و طبیعت و صنعت گردشگری آن

978 -  بررسی قبرس و طبیعت و صنعت گردشگری آن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 48  

 

 

 

مقدمةكلي

قبرس در گوشة شرق دور متعلق به درياي مديترانه قرار گرفته است، يعني در شمال تركيه، شرق سوريه، از جنوب مصر و غرب آن يونان است.

بعلت موقعيت جغرافيايي استراتژيكي كه دارد يك نقطة مركزي ميان شرق و غرب ، شمال و جنوب است.

فضايي حدود km2 251/9 را در بر مي گيرد. و سومين جزيرة بزرگ مديترانه محسوب مي شود، طول مديترانه اي آن حدود 225 كيلومتر است در حاليكه بيشترين عرض آن 97 كيلومتر است. و خط ساحلي آن حدود km700 مي باشد.

جمهوري تركيه در قبرس شمالي 38 درصد جزيره را با فضايي حدود sq.km 355/3 مي پوشاند، كه بخش شمالي جزيره و حدود km200 از خط ساحلي را در برمي گيرد.

موقعيت استراتژيكي اين منطقه در چهار راه تمدن و ميان سه منطقة مهم شايد مهمترين عامل در معروفيت و سابقة آشفتگي و سركشي و حمله در جزيره باشد. اما اين تاريخچة حمله، به جزيره ثروت و ميراث بسياري بخشيده است. در واقع اين زمان تاريخي يك فاصلة 9000 ساله است شامل مهاجرت بشر، تأثيرات فرهنگي ، وضعيت هاي هنري مذاهب زندگي و اهداف سياسي و فاتحانه بود. و اين ميراث دراز مدت ماهيت و هويت جزيره شكل گرفت.

وقايع فوقالعاده پيروزي ها و تمدني كه جزيره با آن مواجه شد، بقايا و فصل تاريخي عمده اي را بر جاي گذاشت لوح هاي باستاني ، مقبره هاي قديمي ، عتيقه هاي برنزي و سنگي ، نمايش هاي رومي و يوناني و عبادتگاهها ، كليساهاي بيزانس و كليساهاي قرون وسطي و قلعه هاي Venetians و مساجد و حرمهاي به جا مانده از دوران عثماني و همچنين آثار باقي مانده از دورة استعمار انگليس ، متعلق به آن دوره است.

نقشه برداري از قبرس محصول زمين شناختي و شرايط آب و هوايي آن ، نشان دهندة ثروت فراوان اين منطقه و دليل تفاوت آن است. در فضاي جغرافيايي كوچك اطراف جزيره ، محققان و دانشمندان جغرافيا مي توانند شاهد قله هاي پوشيده از برف كوههاع پديده هاي آتشفشاني ، دشت ها و فلات ها تپه ها و صخره ها، اشكوب ها و تل ها و چشم انداز Karstic باشند. اين جزيره يكي از بهترين شرايط آب و هوائي مديترانه را دارد با زمستانهاي نسبتاً مرطوب و گاهي خشك و تابستانهاي داغ يا آفتابي كه بوسيلة آب و هواي دريا اعتدال مي يابد.

قبرس اگر چه اندازة بسير كوچكي دارد اما شامل انواع گياهان و انواع جانوران مي شود.

18% از كل كشور را جنگل ها پوشانده اند.

وضعيت جغرافيايي قبرس ، يعني واقع شدن در شرايط آب و هوائي آفريقاي شمالي و شرايط آب و هوائي سرد اروپا شمالي ، براي انواع گياهان منطقه مطلوب است، همچنين يك توقفگاه مناسب براي پرندگان مهاجري است كه از شمال به جنوب و يا برعكس مهاجرت مي كنند، مي باشد، البته قبرس ، پرندگان مقيم كمتري دارد و بيشتر انواع آن ها در فصل تابستان يا زمستان از آنجا مي روند. همچنين پرندگان مخصوص اين منطقه از جمله انواع بلبل در تمام سراسر اروپا هم يافت نمي شود، همچنين انواع حيوانات ، مارها و قوچ كوهي اين منطقه منحصر به فرد هستند.

38% اين منطقه در بخش شمالي را مي توان گفت كشف نشده است. و هيچ ارزش توريستي ندارد . همگي مي دانند كه در سال 1974 اين جزيره تقسيم شد. تركها تمام منطقه زيبا و حاصلخيز آنرا اشغال كردند اما فضاهاي ساحلي Limassoi , paphos دست نخورده باقي ماند. در واقع مي توان گفت كه اين نوعي كشف تويستي Famayosta , Kyrenia مي باشد:

اين منطقه در قسمتي كه به يونان نزديك مي شود از لحاظ سرگرميهاي سياسي بسيار معروف است و از سال 1974 با تحريم كردن منطقه شمالي باعث حفظ مناطق اشغالي و بقيه جزاير مارتينك شد. اين كار مثبت فقط به نفع خود آنها بود. فدائيان با وفاي پرورش داد كه مي توانستند هر ساله در مناطق مختلف آب و هوايي اين منطقه وجوّ مساعد آن به تفريح بپردازند. اين منطقه با بازسازي صنايع توريستي در بخش جنوبي مشاغلي بسياري ايجاد نمود كه چشم اندازهاي زيباي آنرا با خيابان بندي از شكل انداخت و در عوض رستورانهاي Fast Food ايجاد شد. در عوض در بخش جنوبي آن از لحاظ تجاري رونق زيادي ديده نشد. در بخش نزديك به تركيه طرحهاي توسعه اي پيشنهاد گرديد و اوضاع مالي بين المللي مردم را به اين منطقه كشاند. در بخش شمالي سرمايه هاي خانوادگي افزايش يافته و كلبه ها و ويلاهايي در اطراف استخرها ساخته شد كه نشان دهندة آسايش و رفاه بود. بنابر اين شرايط مساعد محيطي دست به دست هم داد تا از نظر ملاقات كنندگان، قبرس شمالي ، بعنوان تنها گوشة به يغما نرفته در مديترانه مورد توجه و حفاظت قرار گيرد.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
978D_1668461_4702.zip45.7k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان