بهترین سایت خرید پروژه, تحقیق, پایان نامه و مقاله آماده

فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

957 - بررسی شعر غزل و معنا و منشا و انواع غزل

957 -  بررسی شعر غزل و معنا و منشا و انواع غزل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 12  

 

 

 

فهرست

 

معناي  غزل

منشاء  غزل

رواج   غزل

غزل پارسي

غزل گسسته

غزل پيوسته

شعرهايي از غزل

 

 

 

 

گروه تلفيق اوحدي خواجو عماد سلمان

انسان شاعر ايراني در ارتباطي زايا و پوينده در بارآوري و باردهي متقابل از "عشق" مايه مي ستاند وآن را در خميره "غزل" (منبع فرهنگ عاشقانه) شکل مي بخشد . از اين بابت کندو کاو در گرايش عميق ايرانيان به سرايش   واز بر کردن غزل شايان دقت بسياراست . ايرانيان همواره تمايل ويزه اي   به سرودن و از بخوانند "غزل" ابزار مي داشته اند واکنون هر بيشتراين "مقوله"   رابکاويم اعتقادمان محکم ترمي شود که : گزينش هنرمندانه ملت ما بي پايه نبوده و

نيست همواره - عزيز اي مشعر- عوامل سنجابي اين گونه را رهبري کرد و مي کند چرا که  "غزل" دربردارنده ظريف ترين ودقيق ترين نکات شاعرانه.عرفاني.نمادين  وملموس زندگي بوده است که هرگز و هنوزه دگرگوني هاي اخلاقي غيره نتوانسته  است بر اين نکات ونماد ها تاثير زرف بجاي گذارد .

 

معناي غزل : 

معناي کلمه "غزل" در فرهنگهاي فارسي به صورت "رشتن " "ريسمان" و  مجازا به "سخن گفتن با زنان .عشقبازي . حکايت کردن از عشق و عوالم  جواني . سخن گفتن دروصف زنان .سرودن و..." آمده است .شيوه ي  بيان درغزال همچون سايرشعرهاي غنايي وغرامي وبزمي به پيروي از مضمون و موضوع غزل  تا  حدي پوشيده و در پرده است : غزلسرا با به کار گرفتن واژه هاي خوش آهنگ و نرم وبا طرزبيان لطيف   مخاطب غزل را ترغيب مي کند که دنباله تخيلات اورا درذهن وضميرخود بگيردوبا گشودن  گره هاپيچيده مضمون و لفظ . التذاذ بيشتري ببرد . وبه طور خلاصه غزل  کلامي است موزون با قافيه .خيال انگيز وبا مضموني عاشقانه وغنايي که حاکي از احساس خصوصي ودروني شاعر است با بياني لطيف وزباني فشرده . همين جا و بلافاصله بايد اضافه کرد که تعريف و تعبير غزل بدين گونه است تمام  تغزلهاي مبتذل وبي جان وبي حال راهم که مقدار آنها هزاران برابرغزلهاي نغز وشور انگيز وشعور انگيز است در بر مي گيرد.

   علت آن است که غزل که شاخص ترين نوع شعر است وبه طورکلي شعر وهنر براي جلوه گري که لازمه آن زايشي باشکوه وحياتي استوار وبا عزت است به تمهيد مقدماتي نياز دارد نه قابل شمارش است ونه تعريف پذير.

يک نوع ادبي نمي تواند نمونه پيش ساخته داشته باشدمگراين که ابتذال جزو آن باشد . قريحه وذوق والاوسرشار . سليقه ي ديدن . کشف وانتخاب.آرايش بديع زيبا شناختي وغرابت و تازه جويي طبع ناآرام در لحظه ناگهان و بسيار عواملي قاعده ناپذير ديگر اگر بتوانند از لحظه انعقاد نطفه غزل تا هنگام به عرصه رسيدن آن غزل همراهي وهمزماني مناسب داشته باشند آن وقت مي توان اميد وار بود که شعري زنده  و ماندگار آفرينش يافته است و بخشي از همکاريهاي مربوط به مقدمات طبيعي (مثل طبع وذوق قريحه وسليقه ديدن و  کشف )وتکنيکي(مثل طرزآرايش وانتخاب متناسب ومناسب وتبحر در کلام)

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
957D_1668405_6961.zip22k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان