بهترین سایت خرید پروژه, تحقیق, پایان نامه و مقاله آماده

فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

937 - بررسی عوامل موثر بر بهره وري نيروي انساني و رابطه بين اين عوامل

937 -  بررسی عوامل موثر بر بهره وري نيروي انساني و رابطه بين اين عوامل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 21  

 

 

 

عصر حاضر، عصر سازمانهاست و متوليان اين سازمانها، انسانها هستند. انسان هايي كه خود به واسطه در اختيار داشتن عظيم ترين منبع قدرت يعني تفكر، مي توانند موجبات تعالي، حركت و رشد سازمان ها را پديد آورند. به واقع، در جهان پرشتاب و سرشار از تحول در رقابت دنياي امروز، آنچه كه موجبات تحقق مزيت رقابتي سازمان ها را تضمين مي كند. نيروي انساني با كيفيت، خلاق و پويا و بهره ور است. از اين درست كه در عصر حاضر، منابع انساني بهره ور به عنوان مهمترين قابليت سازمان در كسب مزيت رقابتي و همچنين عمده ترين دارايي نامشهئود قلمداد شده و اعتقاد سازمانها نيز بر آن است كه بايد كاركنان را پايه و اساس بهبود و كليد بهره وري كليه فرايندهاي سازماني دانست. لذا همين عامل را مبناي اصلي اين تحقيق قرار داده و در پي كثرت تعاريف بهره وري كه از جانب صاحب نظران و محققان اين رشته ارائه شده است.

بقدري  زياد است كه ممكن است افراد و محققان را به تعجب بياندازد و به طرق مختلف قابل تعبير است و يك از اين تعابير مي تواند براي ارضاي هدف يا هدفهاي گروهي خاص مفيد فايده باشد. پس مي توان ادعا كرد به تعداد تاليفاتي كه در زمينه بهره وري وجود دارد، تعاريف گوناگون از آن ارائه شده است بهره وري يا بهره بري در فرهنگ واژگان فارسي چنين معني شده است. سودبرندگي، با فايدگي و كاميابي ولي امروزه بهره وري را با واژه productivity كه به معناي حاصلخيزي باروري و استعداد توليدي است معادل قرار داده اند ( مديريت بهره وري بنياد، 1379).

بهره وري يعني:

-        كارايي بيشتر با هزينه كمتر

-        استفاده بهينه زا امكانات موجود

-        انجام كار درست به شيوه صحيح

-        نگاه هوشمندانه به كار و زندگي در همه اوقات ( پورخردمند، 1381)

دكتر ميرمهدي اصفهاني نيز اينگونه بهره وري را عنوان نموده است كه:

بهره وري عبارت است نحوه استفاده موثر و  كارا از منابع تحت اختيار كه هر چه اين ميزان بالا رود با مطلوبيت بيشتري همراه مي گردد. به بيان ديگر به حاصل يك سلسله از اقدامات و كارهايي هماهنگ كه در جهت بهبود وضعيت و استفاده بهتر از استعدادها، نعمت ها و امكانات صورت مي پذيرد، بهره روي اطلاق مي شود در هر صورت بهره  وري به منزله يك تلاش است و مانند هر تلاش ديگر آدمي غايتش كمال و بهره وري انسان است.

واژه بهره وري نيروي انساني امروزه يكي از رايج ترين و پر مصرف ترين لغات به شمار مي رود و در كمتر بحثي است كه مورد استفاده واقع نشود و به گوش نرسد.

و همچنين وجود در رقابت هاي جهاني براي تسخير بازار از يكسو، و محدوديتهاي منابع طبيعي از سوي ديگر ضرورت توجه به بهره وري نيروي انساني را بر همگان روشن ساخته است. و ضرورت و بررسي اين امر مختص يك گروه خاص و يا يك رشته بخصوص نيست بلكه تحقيق در مورد راههاي افزايش بهره وري نيروي انساني و بررسي عوامل موثر بر آن يك  تلاش پيگير و فراگير توسط كليد ارگان ها، سازمانها، دانشگاه ها در سطح كشور را مي طلبد چونكه در غير اين صورت نخواهد شد همانطور كه الان بر طبق آمار منتشر شده در سال 1383 بهره وري نيروي انساني در ايران پايين تر از ديگر عوامل توليد بوده است. ( طاهري،1385)..

براي ما ايرانيان بهره وري نه پديده اي جديد رنه مقوله اي غربي و وارداتي است بلكه اين امر در رفتن آموزه هاي ديني ما جلوه گر است. اين ارزش اقتصادي، اسلامي نيز چون بسياري از ارزش هاي عالي اسلامي در نهانگاه تاريك ذهن، به فراموشي سپرده شده است.

ناگزير وقتي مفاهيم آن را به صورت اصول مدون از ديگران دريافت مي كنيم، انرا پديده اي نو مي يابيم.

زندگي و مديريت موفق رسول گرامي اسلامي (ص) خود بهترين نمونه اي عالي از  كار سبب اصول بهره وري در اداره جامعه بشري استو. درباره روش زندگي ايشان گفته اند:« خفيف الموونه و كثير المعونه» بود يعني او براي جامعه بشري كمترين هزينه و مصرف را داشت اما در بخش توليد و كمك به بشريت بيشترين و بهترين نقش را ايفا مي كرد.

گفتني است كه اهميت و ضرورت بهره وري نيروي انساني زماني براي ما بيشتر جلوه گري شود كه ما با داشتن يك درصد جمعيت جهان 7 درصد منابع طبيع و ذخائر جهاني را در اختيار داريم. اما انتشار بسياري از مردم ما زير خط فقر زندگي مي كنند. ثروت و سرمايه هر ملتي، نيروي انساني متخصص آن ملت است. ملت هايي كه تنها بر منابع طبيعي و منابع فيزيكي تاكيد دارند. نمي توانند به فرداي بهتر اميدوار باشند. زيرا جامعه اي را توسعه يافته مي نامند كه انسان توسعه يافته داشته باشد نه منابع طبيعي وسيع چون اين روبه زوال دارد و آن رو به كمال. ( حيدري، 1383).

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
937D_1668323_8026.zip19.5k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان