بهترین سایت خرید پروژه, تحقیق, پایان نامه و مقاله آماده

فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

923 - بررسی ماشین های فرز و انواع و عملکرد آنها

923 -  بررسی ماشین های فرز و انواع و عملکرد آنها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 23 

 

 

 

انواع ماشين فرزها :

ماشين فرزها به دو نوع استاندارد و مخصوص تقسيم ميشوند كه نوع استاندارد خود به دو گروه تقسيم ميشود :

1 - نوع بستر ثابت       2 - نوع زانويي و ستوني

ماشين فرز با بستر ثابت :

اين ماشين يك نوع ماشين توليدي است و در آخر اينكه ماشين فرز ساده داراي يك سر فرز ساده است .

ماشين فرز زانويي و ستوني :

در اين نوع ماشينها ستون ( ستون فقرات ) و زانويي ( ميز گونيايي ) اجزاء اصلي اين نوع ماشين فرز است . زانوعي بطور عمودي ميتواند روي ستون ماشين فرز حركت كند .

در قسمت فوقاني زانويي ، كشوي عرضي قرار دارد كه حركت عرضي ميز كار را تامين ميكند و در روي كشوي ميز كار سوار شده و حركت طولي توسط ميز كار تامين ميشود يعني ميز كار در عرض كشوي عرضي حركت ميكند .

در حالت كلي 3 نوع ماشين فرز زانويي وجود دارد :

1-  ماشين فرز افقي        2-  ماشين فرز يونيور سال     3- ماشين فرز عمودي

ماشين فرز يونيور سال :

ماشين فرز يونيورسال عيناً مثل ماشين فرز افقي است بااين تفاوت كه ميز در اين ماشينها داراي يك حركت اضافي است . در اين ماشين ميز كار قابل گردش بوده و ميتوان آن را به به اندازه زاويه45 درجه يا بيشتر نسبت به محور ماشين تنظيم كرد . اين حركت ميز توليد چرخدنده هاي حلزوني ، هزار خارها و قطعه كارهاي مارپيچ را امكان پذير ميسازد.

ماشين فرز عمودي :

بر خلاف ماشين فرزهاي افقي و يونيورسال ، محور اين ماشين بطور عمودي قرار داشته و نسبت به سطوح ميز كار زاويه قائمه تشكيل ميدهد . اين نوع ماشين فرز براي كار با تيغ از فرزهاي انگشتي و كف تراش بسيار مناسبتر است . تيغ فرز را ميتوان بطور اتوماتيك و يا بوسيله دست در راستاي قائم به بالا يا به پايين حركت داد .

ماشين فرز هاي عمودي بدو دسته اند :

1-      آنهائيكه سر ماشين بشكل كشويي است .

2-      آنهائيكه سر ماشين بطور افقي قابل گردان است .

3-      آنهائيكه سر ماشين نسبت به خط عمود قابل گردش است .

در ماشين فرزهايي كه سرشان كشويي است ، سر ماشين بطور قائم ثابت است و محور تنها در راستاي قائم بطور اتوماتيك يا بوسيله دست قابل حركت   است . در   ماشين   فرزهايي   كه  سر  ماشين   گردان   است (serivel head ) محور ماشين ميتواند بطور عمودي حركت داده شود و همچنين محور اين نوع ماشين فرز ميتواند حول يك خط مركزي با شعاع قابل تنظيم حركت داده شود.

كنترل حركت ماشين :

سيستم هاي كنترل شده در ماشين فرز ها ممكن است الكتريكي ، هيدروليكي ، مكانيكي و يا تركيبي از اين 3 روش باشد . تمام ماشين افزارها بر اساس روش كنترل حركت ميز قابل طبقه بندي هستند  كه اساساً 3 روش وجود دارد:

1-      روش دستي : در اين روش تمام حركات بوسيله اهرم كنترل دستي انجام ميگيرد .

2-      روش نيمه اتوماتيك : در اين روش حركات بطور افقي و دستي و اتوماتيك انجام ميگيرد.

3-      روش تمام اتوماتيك : در اين روش سيستم باردهي از شكل يك شابلون دو بعدي و يا سه بعدي تبعيت كرده و تيغ فرز را ر اساس شكل شابلون مذكور هدايت كرده بطوريكه بعد از اتمام ماشينكاري قطعه كار عيناً بشكل شابلون در مي آيد .

تنظيم سرعت برشي و سرعت بار :

بر حسب چگونگي ساختمان ماشين فرز تغيير دادن سرعت برشي و سرعت بار به يكي از 3 روش زير انجام مي گيرد .

1-      با تعويض تسمه ها

2-      با تسمه در پلكانهاي موجود در چرخ تسمه ها

3-      با استفاده از جعبه دنده ، بطوريكه اهرم كنترل سرعت محور و سرعت بار را به موقعيت مطلوب تنظيم كرده و سرعت برشي و سرعت بار را بدست مي آورند .

نكات حفاظتي :

ماشين فرز مانند تمام ماشينهاي افزار ، بايد بعد از هر وهله كار تميز شود . يك برس در اندازه متوسط براي تميز كردن براده هاي جمع شده لازم است .

براده هاي تيغ مانند  تيز و برنده هستند و نبايد به آنها دست زد . از شيلنگ

         براي تميز كردن بايد استفاده كرد ، چون ممكن است براده ها پريده به خود شما و يا به دوستان موجود در اطراف شما آسيب برساند . موقع كار كردن با ماشين فرز نكات زير را بخاطر داشته باشيد :

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
923D_1667317_6470.zip11.5 MB

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان