بهترین سایت خرید پروژه, تحقیق, پایان نامه و مقاله آماده

فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

880 - بررسی مهدويت و مهدی موعود از دیدگاه اسلام و آینده جهان

880 -   بررسی مهدويت و مهدی موعود از دیدگاه اسلام و آینده جهان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 33  

 

 

 

مهدي موعود از ديدگاه وسيع تر

«بعضی جماعت پرتغال این اعتقاد را دارند که یکی از پادشاهان سابق پرتغال که او را «سبستانیوس» نام بود که در جنگ پادشاه «حراقوس» که یکی از پادشاهان عرب مغرب بود، با همه ی قشون خود کشته شده است، می گویند که در آن جزیره ی غیب است، از برای آن که در آخر الزمان خروج کند و تمام دنیا را مسخر کرده، یک دین و یک پادشاه در همه ی روی زمین قرار بگیرد. »

با توجه به نظر ملل مختلف با مصلح جهانی که با مهدی موعود اسلام کاملاً تطبیق نمی کند، حتی برخی از آنها اصلاً وفق نمی دهد ولیکن از یک حقیقت مسلم حکایت می کند و آن اینکه نوید مصلح جهانی به گوش آنها رسیده و عقیده به ظهور یک رهبر مقتدر در آخر زمان در اعماق دلشان جا گرفته است، ولی چون از فروغ حق بیش از این برخوردار نبوده اند در تطبیق آن دچار اشتباه شده اند.

علیرغم کوتاه نظراتی که خیال می کنند همه ی انبیاء از مشرق زمین برخاسته اند، ما معتقدیم که در میان تمام ملل و اقوام در همه ی اقطار و اکناف جهان، پیامبرانی برخاسته  و مردم را به سوی دین قدیم و صراط مستقیم فرا خوانده اند، چنان که منطق روحی به آن تصریح می کند : «انما انت منذر و لکل قوم هاد» یعنی «تو (ای محمد) بیم دهنده هستی، و برای هر ملتی رهبر و راهنمایی هست.»

از این رهگذر روشن می شود  که همه ی آن عقاید، از منبع شریف وحی سرچشمه گرفته است، لکن در برخی از مناطق دور دست که شعاع حقیقت کمتر تابیده، در طول تاریخ از فروغ آن کاسته شده و فقط کلیاتی از نویدهای مهدی موعود به جا مانده است. و در تطبیق آن دچار اشتباه شده اند.

صرف نظر از ایمان که پایه ی این عقیده را تشکیل می دهد، هر فردی که به سرنوشت بشریت بیندیشد و خواهان تکامل و ترقی جهان انسانیت باشد و ببیند که چگونه با وجود این همه ترقیات فکری و عملی و پیشرفت روز افزون تکنیک و صنعت نه تنها اخلاق و معنویت پیشرفت نمی کند، بلکه با سرعت تکان دهنده و اندوهباری عقب گرد نموده، به سوی سقوط و نابودی می گراید و ترقیات ماشینی بر فساد و انحطاط معنوی آن ها می افزاید.....

با اندک تأملی، طبق فطرت ذاتی خود متوجه درگاه حضرت ابدیت خواهد شد و از برای رفع این جنایت ها و خیانت ها یاری خواهد طلبید و با الحاح و نیایش خواستار مصلحی خواهد شد که به این وضع رقت بار خاتمه دهد

از این رهگذر، آرزوی یک مصلح جهانی همواره در دل های خدا پرستان وجود داشته است و تمام پیامبران الهی و سفیران آسمانی نویدهایی درباره ی او ابزار نموده اند.

* مهدی موعود از دیدگاه وسیع تر

در عصر اخیر دو شادوش پیشرفت همه جانبه ای که در تمام مسائل علمی نصیب بشریت شده، این ایده و عقیده نیز از مرز ادیان و مذاهب قدم فراتر نهاده و به عنوان یکی از مهم ترین مسائل حیاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

اندیشمندان بزرگ برای از بین بردن جنگ ها و خصومت ها و بر طرف ساختن بحرانهای منطقه ای و بلاخره جلوگیری از جنگ ها و  کشمکشهایی  که احتمالاً به جنگ جهانی سوم خواهد انجامید، تنها راهی که پیدا کرده اند این است که باید فکر پوسیده ی «نژاد برتر» را از مغزها بیرون ریخت، «جهان وطنی » را جایگزین تبلیغات ناسیونالیستی قرار داده، مرزهای جغرافیایی را در هم ریخته، شالوده ی حکومت واحد جهانی را استوار ساخت اینک عین گفته دو تن از اندیشمندان مشهور را می خوانیم :

1ـ انیشتین : «یا باید حکومت جهانی با کنترل بین المللی انرژی تشکیل شود، و یا حکومتهای ملی جداگانه ی فعلی هم چنان باقی بماند و منجر به انهدام بشری گردد.»

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
880D_1667221_2478.zip22.9k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان