بهترین سایت خرید پروژه, تحقیق, پایان نامه و مقاله آماده

فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

878 - بررسی ویژوال بیسیک و مروری بر شیوه برنامه نویسی رویدادگرا

878 -  بررسی ویژوال بیسیک و مروری بر شیوه برنامه نویسی رویدادگرا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 49  

 

 

 

ویژوال بیسیک به شما این امکان رو می ده که یک برنامه تحت ویندوز رو، تنها با کشیدن و انداختن چند کنترل بر روی فرمی که از پیش برای شما آماده شده، و تنها با نوشتن چند قطعه کد کوچک برای کارهایی که از ویژوال بیسیک می خواهید انجام بده، بسازید. خوب، از این بهتر دیگه چی می خواید؟ حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاد که کنترل اصلاً چیه؟ ببینید، به هر شیئی که شما می تونید روی فرم قرار بدید و از اون برای پیشبرد کارهاتون استفاده کنید، کنترل میگن(البته در سطح خیلی پایین شرح دادم، امیدوارم که خوب منظورم رو فهمیده باشید). مثلاً می تونید برای ویژوال بیسیک معین کنید که وقتی که مثلاً روی یک دکمه فرمان (Comman Button) کلیک میشه، چه کاری رو انجام بده. به زبان ساده تر، به اشیائی که شما اغلب تو محیط ویندوز می بینید، مثل دکمه ها، منو ها، جعبه متن ها(تکست باکس ها) و ... کنترل می گن. کنترل ها، در ویژوال بیسیک، دو گونه هستند، 1- کنترل هایی که در زمان اجرا قابل روئیت هستن (Visual Controls)، و کنترل هایی که روی فرم قرار داده می شن ولی قابل دیدار نیستن و فقط تاثیر اون ها بر برنامه دیده میشه (Non-Visual Controls).

به این نوع برنامه نویسی، رویداد گرا (Event-Driven) میگن. چرا که هر برنامه ویژوال بیسیک از تعداد زیادی از خط کدهایی تشکیل شده که به برنامه میگن که وقتی فلان اتفاق افتاد، زبان برنامه نویسی در مقابل اون چه واکنشی انجام بده. البته وقتی که برنامه در حال نوشتنه، برنامه نویس نمی دونه که کی ممکنه مثلاً یه کاربر یه دکمه رو فشار بده، چون این رو دیگه خود ویژوال بیسیک معلوم می کنه و مثل برنامه نویسی سنتی، برنامه نویس مجبور نیست تمام عملیات برنامه رو، مثل مثال بالا، کنترل کنه. این شیوه برنامه نویسی رو که برنامه از بالا خونده می شه و دستور ها تک به تک اجرا می شن (مثل زبان سی)، و برنامه از بالا به سمت پایین در حال حرکته، برنامه نویسی بالا به پایین میگن که البته این نوع برنامه نویسی با عرضه زبان هایی چون ویژوال بیسیک، منسوخ شده. زیاد درگیر این مسئله نشین. برگردیم به بحث اصلی: من در بخش های دیگه قصد دارم که این شیوه برنامه نویسی یعنی رویدادگرا رو با ارائه چندین مثال در طول تدریس شرح بدم. خوب، درس اول رو از اساس برنامه نویسی، و با تشریح مفهیم اولیه برنامه نویسی، و به یاری خدا، شروع می کنیم:

 

 

 

 

مقدمه:

 

          چرا ويژوال بيسيك؟ شايد اين اولين سوالي باشد كه براي هركسي بوجود مي آيد چرا با وجود زبان هاي برنامه نويسي مثل ويژوال C ++ ، دلفي، .... درمحيط Windows ما بايد به سراغ ويژوال بيسيك برويم. بهتر كه براي جواب دادن به اين سوال ،  ابتداً يك سري از مطالب را براي يكدبگر روشن كنيم،

 

          بخاطر برداشتي از زبان Basic داريم كه در محيط DOS بيشتربه بچه هاي مدرسه آموزش داده مي شد و زباني ، كاملا آموزشي كاملا ابتدايي بود برداشتي غيرمنصفانه نسبت به ويژوال بيسيك داريم (خود من هم ابتداي كارهمين ديدگاه را نسبت به اين زبان برنامه نويسي داشتم) اما اين زبان با وجود به يدك كشيدن نام Basic ولي زباني متفاوت با بيسيك كه شما احتمالاً با آن آشنايي داريد مي باشد. اما در زبان ويژوال بيسيك بجز يك سري ازدستورهاي قديمي Basic بقيه دستورها جديد هستند. واين زبان با توانايي بكارگيري تمامي ابزارهاي موجود در كتابخانه Windows و تمامي برنامه هاي ديگر ميتواند درعين سادگي كه نسبت به زبانهايي مثل Visual C++) VC) دارد. همان كارها را انجام دهد(خالي از لطف نيست كه ذكر كنيم كه مي توان انواع برنامه هاي كاربردي (Utility) ، بازي ها حتي به شكل سه بعدي و برنامه هاي سندي (Application) و يا برنامه هاي قابل اجرا در شبكه ها و اينترنت را توليد نمود.). البته بايد اين نكته را هم ذكر كرد كه زبان VC براي حرفه اي ها و با توجه به سرعتي كه دارد براي كارهاي پيچيده رياضي به كار مي رود. ولي خوب در عوض زبان VB (معمولا كاربران كامپيوتر با Script هاي آن كه يكي از رقباي Java Script مي باشد و يا دوستداران اينترنت علاوه بر  ScriptباActiveX  ها كه براي اولين بار توسط VB عرضه شد را مي شناسند) هر دو مقوله قدرت و سرعت را با هم دارا مي باشد.

 

         VB يكي ديگر از تفاوتهايي كه با جد خودBasic  داشته است سيستم اجراي برنامه هاي ابجاد شده با اين زبان مي باشد كه جد آن با Interpreter (مفسر) كار مي كرد يعني برنامه را خط به خط اجرا مي كرد ولي ويژوال بيسيك مجهز به هر دو سيستم مي باشد يعني هم مفسر دارد هم كامپايلركه باز هم اين يكي از تفاوتهاي عمده آن نسبت  Basicمي باشد.

 

        حال نوبت به پاسخ گويي به اين سوال مي رسد كه چرا Visual  به ما قبل Basic افزوده شده است؟خوب من سعي مي كنم كه به اين سوال پاسخ بدم ولي اگر كار ياد گيري VB را  دنبال كنيد و قبلا در محيط DOS برنامه نوشته باشيد خودتان دليل افزوده شدن اين كلمه به ما قبل Basic آگاه مي شويد. ولي اگر Visual را در فرهنگ لغات انگليسي به فارسي نگاه كنيد به معناي بصري ميباشد يعني چيزي كه با چشم سر وكار دارد خوب اين دقيقا همان چيزي است كه ما از زمان متولد شدن ويندوز از ان استفاده مي كنيم رابطه هاي گرافيكي (GUI ها ) خوب ، پس به زبانها يي كه برنامه ها يي بدين گونه تهيه مي كنند بايد بصري گفته شود چون ديگر از آن محيط خشك و بي روح DOS ديگر خبري نيست.

 

          خوب، فكر كنم كه تا به اينجا توانسته باشيد تصميم خود را مبني به اينكه آيا مي خواهيد VB ياد بگيريد يا چيز ديگري را گرفته باشيد و من هم توانسته باشم كمي در مورد علت انتخاب VB توضيحاتي داده باشم..ولي اكنون تصميم به اين دارم كه روند و سيستم آموزشي كه قرار است با آن روند پيش بروم را بازگو كنم ما اين مباحث را به گونه هايي مي نويسم كه قابل استفاده براي همه (مبتديان و بالاتر ) وجود داشته باشد. خواندن اين سه بخش را به ويژه به مبتديان  توصيه مي كنم.

 

           البته بايد به اين نكته نيز اشاره كنم كه ما تا حدي متوسط با شما پيش مي رويم وبقيه آن با خود شما مي باشد. چون در آن موقع شما بايد تصميم بگيريدمي خوا هيد با VB چه كنيد و به دنبال آن شاخه خاص مي رويد سه بخشي كه ما سعي بر پوشش آن داريم عبارتند از:

 

اساس برنامه برنامه نويسي :

                  -  مفاهیم اولیه برنامه نویسی

 

-                       OOP (Object Oriented Programming )

 

مفاهيم كلي (Object ,Event ,Property ,method,... )

محيط و ابزارهاي VB

انواع داده ها در VB

دستورات پايه در VB

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
878D_1667214_9520.zip41.3k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان