فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

محبوبترین محصولات

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

857 - بررسی ساختار خودرو و بررسی چندین خودرو مورداستفاده در ایران

857 -   بررسی ساختار خودرو و بررسی چندین خودرو مورداستفاده در ایران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 55  

 

 

 

1- مقدمه :

انسان از بدو پيدايش خود پيوسته در حال مسافرت و جابجايي از يك مكان به مكاني ديگر بوده است بدين منظور ازچهارپاياني همچون اسب و شتر و غيره استفاده مي‌كردكه متأسفانه مستلزم صرف وقت و هزينه هاي فراوان بود و خطرات فراواني را به همراه داشت . لذا باتوجه به اهميت اين سه موضوع يعني :

1- نياز به جابجايي،2- ارزش زمان، 3- آسايش و راحتي، به طراحي وسيله‌اي پرداخت كه بعدها خودرو نام گرفت و تأثير شگرفي در صنعت جهان گذاشت، بطوريكه در حال حاضر شاهد  تنوع بسيار زياد اين صنعت هستيم .

با توجه به كاربرد بسيار بالاي خودرو در كشور و استفاده از آن بعنوان يك ابزار ضروري، و با در نظر گرفتن شرايط مختلف اقتصادي اجتماعي منابع معدني منابع نفت و گاز ومنابع انساني موجود در كشور بايستي درصدد طراحي و ساخت، يا انتخاب يك خودروي بهينه از ميان خودروهاي موجود در كشور باشيم تا بتواند در شرايط مختلف آب وهوايي كشور ما كارآمد باشد و با  توجه به وضعيت اقتصادي جامعه قيمت آن در حدي باشد كه اكثريت طبقات مختلف جامعه قادر به خريد آن باشند .

لذا با توجه به موارد ذكر شده در بالا و خصوصياتي كه در مراحل ديگر پروژه قيد خواهدشد نياز به طراحي و ساخت يك خودرو با شرايط بيان شده الزامي است .

2- طراحي وساخت يا ‌انتخاب يك خودروي مناسب براي ايران با درنظر گرفتن شرايط زير :

الف ) مقرون به صرفه باشد بطوريكه اكثريت طبقات مختلف جامعه بتوانند از آن استفاده كنند .

  ب ) دارا بودن مقاومت و شرايط ايمني مناسب .

  ج ) از لحاظ زيست محيطي مطابق با استانداردهاي روز جهاني باشد .

   د ) داراي نمايندگي و خدمات پس از فروش باشد.

   ه ) از لحاظ زيبايي مطابق سليقه ايرانيان باشد.

   و ) هزينه مصرف سوخت پايين باشد.

3- خصوصيات طراحي وساخت يا انتخاب:

اكنون با توجه به مراحل قبل(تشخيص نياز و تعريف هدف)خصوصيات طرح را بصورت زير مورد بررسي قرار مي دهيم :

3-1 كاهش هزينه توليد و طراحي :

كاهش هزينه توليد و طراحي از عوامل مؤثر در اجراي طرح است . به منظور توليدي اقتصادي همواره  نظر براين بوده است كه در يك بازار رقابتي هزينه‌هاي توليد با ميزان محصولات برابر شود .

3-2 مسائل زيبايي شناختي :

زيبايي ظاهري خودرو يكي از مسائل مورد توجه طراحان صنعتي است . با عنايت به اينكه شكل ظاهري خودرو عامل مؤثري در جلب مشتري و رونق بازار فروش خودرو، در صنعت رقابتي است، طراحان صنعتي بايستي يشترين توجه و سرمايه‌گذاري را در اين زمينه بكاربرند .

- فرم و رنگ : لحاظ نمودن تنوع فُرم و رنگ خودرو برطبق ذوق و سليقة مشتري يكي از مسائل مهم در بازار فروش خودرو بوده و از جمله عواملي است كه باعث پايداري و طول عمر خودرو و همچنين رضايت مشتري از خودرو مي‌باشد.

3-3 آسايش و راحتي سرنشين : 

آسايش و راحتي سرنشين عامل مهم ديگري است كه در طراحي مورد توجه قرار مي گيرد . خوردو براساس يكسري از فاكتورهاي انساني طراحي مي شود . در  اين زمينه طراحان ، اطلاعاتي آماري از فاكتورهاي انساني داشته و طراحي را طبق اين اطلاعات انجام مي دهند .

3-4 كاهش انواع آلودگي :

اين موضوع هم يكي از خواسته هاي مورد توجه در طراحي است كه شامل آلودگيهاي شيميائي حاصل از احتراق و آلودگيهاي صوتي است و همواره هدف، كاهش اين آلودگيها است .

بيشترين آلودگيهايي كه از سوختن بنزين و يا محصولات فرعي آن در اتومبيل توليد مي‌شوند ارتباط بسيار نزديك با عملكرد و ساختار  مخزن سوخت كاربراتور اگزوز دارد كه بيش از 60% آلودگي از اگزوز مي باشد .

دستگاههاي كنترل آلودگي عبارتند از:

1-      دستگاه كنترل محفظه (‌كاربراتورها)

2-      دستگاه كنترل آلودگي سوخت تبخير شده

3-      دستگاه كنترل آلودگي اگزوز

4-      دستگاه كنترل آلودگي ارتفاع زياد

5-      دستگاه كنترل آلودگي مدار بسته

3-5 مسائل و نيازهاي فرهنگي قومي :

اين  موردنيز عامل مؤثر ديگري در طراحي است كه معمولاً به صورت هدفي در ابتداي كار طراحي تعريف مي شود . با توجه به اينكه طرح مورد استفاده چه گروهي قرار خواهد گرفت بايستي نيازمنديهاي آن گروه در طرح لحاظ شود .

3-6  نگهداري آسان با صرف هزينه كم :

طرح خودرو بايستي بگونه‌اي باشد كه بتوان به ساده‌ترين شكل از آن نگهداري كرد وتعميرات آن با صرف كمترين هزينه و ساده ترين شكل ممكن امكان پذير باشد .

3-7  نقش فرهنگ جامعه و طراحي صنعتي :

يك طراح از نظر فرهنگي مي تواند :

الف بين خصوصيات ذاتي يك خودرو و خصوصيات فرهنگي جامعه يك ارتباط بوجود آورد .

ب باعث تقويت شدن رقبت مشتري به استفاده از خودروي داخلي شود .

ج با استفاده از طراحي‌هاي مختلف خودرو بتواند باعث آسايش افكار عمومي در انتخاب خودروي دلخواه باشد .

د در تغيير رفتارها، سليقه‌ها و سطح علمي و تجربي استفاده كنندگان در رابطه با خودرو تأثيرگذار باشد .

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
857D_1664684_5044.zip676.3k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

filesell >