فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

محبوبترین محصولات

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

813 - بررسی علم آمار و روشهای آماری

813 -  بررسی علم آمار و روشهای آماری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 37  

 

 

 

علم آمار بر نظريهٔ آمار مبتنی است که شاخه‌ای از رياضيات کاربردی است. در نظریهٔ آمار،اتفاقات تصادفی و عدم قطعیت توسط نظریهٔ احتمال، مدل‌بندی می‌شوند. در این علم، مطالعه و قضاوت معقول در بارهٔ موضوع‌های گوناگون، بر مبنای یک جمع انجام می‌شود و قضاوت در مورد یک فرد خاص، اصلاً مطرح نیست.

از آن‌جا که هدف آمار این است که «بهترین» اطلاعات را از داده‌های موجود تولید کند، بعضی نویسندگان، آمار را شاخه‌ای از نظریهٔ تصمیم‌گیری به شمار می‌آورند.

این علم به بخشهای آمار توصیفی و آمار استنباطی تقسیم می‌شود.

یک بافت‌نگار آماری

[ویرایش]

عمل آماری

شامل برنامه‌ریزی و جمع‌بندی و تفسیر مشاهدات غیر قطعی است به‌شکلی که[1] :

  • اعداد نمایندهٔ واقعی مشاهدات بوده، غیر واقعی یا غلط نباشند.
  • به‌نحو مفیدی تهیه و تنظیم شوند.
  • به‌نحو صحیح تحلیل شوند.
  • قابل نتیجه‌گیری صحیح باشند.

 

 

روش‌های آماری

مطالعات تجربي و مشاهداتي هدف كلي براي يك پروژه تحقيقي آماري، بررسي حوادث اتفاقي بوده و به ويژه نتيجه گيري روي تأثير تغييرات در ارزش شاخص‌ها يا متغير هاي غير وابسته روي يك پاسخ يا متغير وابسته است. دو شيوه اصلي از مطالعات آماري تصادفي وجود دارد : مطالعات تجربي و مطالعات مشاهداتي. در هر دو نوع از اين مطالعات، اثر تغييرات در يك متغير ( يا متغير هاي ) غير وابسته روي رفتار متغير هاي وابسته مشاهده می‌‌شود. اختلاف بين اين دو شيوه درچگونگي مطالعه اي است كه عملاً هدايت می‌‌شود. يك مطالعه تجربي در بردارنده روش هاي اندازه گيري سيستم تحت مطالعه است كه سيستم را تغيير می‌‌دهد و سپس با استفاده از روش مشابه اندازه گيري هاي اضافي انجام می‌‌دهد تا مشخص سازد كه آيا تغييرات انجام شده، مقادير شاخص‌ها را تغيير می‌‌دهد يا خير. در مقابل يك مطالعه نظري، مداخلات تجربي را در بر نمی‌گيرد. در عوض داده‌ها جمع آوري می‌‌شوند و روابط بين پيش بيني‌ها و جواب بررسي می‌‌شوند.

يك نمونه از مطالعه تجربي، مطالعات Hawthorne مشهور است كه تلاش كرد تا تغييرات در محيط كار را در كمپاني الكتريك غربي Howthorne بيازمايد. محققان علاقه مند بودند كه آيا افزايش نور می‌‌تواند كارايي را در كارگران خط توليد افزايش دهد. محققان ابتدا كارايي را در كارخانه اندازه گيري كردند و سپس ميزان نور را در يك قسمت از كارخانه تغيير دادند تا مشاهده كنند كه آيا تغيير در نور می‌‌تواند كارايي را تغيير دهد. به واسطه خطا در اقدامات تجربي، به ويژه فقدان يك گروه كنترل محققاتي در حالي كه قادر نبودند آنچه را كه طراحي كرده بودند، انجام دهند قادر شدند تا محيط را با شيوه Hawthorne آماده سازند. يك نمونه از مطالعه مشاهداتي، مطالعه ايست كه رابطه بين سيگار كشيدن و سرطان ريه را بررسي می‌‌كند. اين نوع از مطالعه به طور اختصاصي از شيوه اي استفاده می‌‌كند تا مشاهدات مورد علاقه را جمع آوري كند و سپس تجزيه و تحليل آماري انجام دهد. در اين مورد، محققان مشاهدات افراد سيگاري و غير سيگاري را جمع آوري می‌‌كنند و سپس به تعداد موارد سرطان ريه در هر دو گروه توجه می‌‌كنند.

احتمال

كلمه احتمال از كلمه لاتين probare ( به معني اثبات يا آزمايش كردن ) منشأ می‌‌گيرد. در زبان محاوره، احتمال يكي از چندين لغتي است كه براي دانسته يا پيشامدهاي غير مطمئن به كار می‌‌رود و كم و بيش با لغاتي مثل مشابه، با ريسك، خطرناك، نامطمئن، مشكوك و بسته به متن قابل معاوضه می‌‌باشد. شانس، بخت،امتياز و شرط بندي از لغات ديگري هستند كه نشان دهنده برداشت هاي مشابهي هستند. همانگونه كه نظريه مكانيك تعاريف دقيقي از عبارات متداولي مثل كار و نيرو دارد، نظريه احتمال نيز تلاش دارد تا برداشت هاي احتمال را كميت سازي كند.

[نرم‌افزارها

آمار مدرن براي انجام بعضي از محاسبات خيلي پيچيده و بزرگ به وسيله رایانه ها استفاده می‌‌شود. كل شاخه هاي آمار با استفاده از محاسبات كامپيوتري انجام‌پذیر شده اند، براي مثال شبكه هاي عصبي. انقلاب كامپيوتري با يك توجه نو به آمار « آزمايشي » و « شناختیک » رويكردهايي براي آينده آمار داشته است.

يكي از مهمترين كاربرد هاي آمار و احتمال با استفاده از رایانه شبيه سازي است .

شبيه سازي نسخه اي از بعضي وسايل حقيقي يا موقعيت هاي كاري است. شبيه سازي تلاش دارد تا بعضي جنبه هاي رفتاري يك سيستم فيزيكي يا انتزاعي را به وسيله رفتار سيستم ديگري نمايش دهد. شبيه سازي در بسياري از متون شامل مدل سازي سيستم هاي طبيعي و سيتم هاي انسانی استفاده می‌‌شود. براي به دست آوردن بينش نسبت به كاركرد اين سيستم‌ها در تكنولوژي و مهندسي ايمني كه هدف، آزمون بعضي سناريوهاي عملي در دنياي واقعي است از شبيه سازي استفاده می‌‌شود. در شبيه سازي با استفاده از يك شبيه ساز يا وسيله ديگري در يك موقعيت ساختگي می‌‌توان اثرات واقعي بعضي شرايط احتمالي را بازسازي كرد.

1- شبيه سازي فيزيكي و متقابل (شبيه سازي فيزيكي، به شبيه سازي اطلاق می‌‌شود كه در آن اشياي فيزيكي به جاي شي واقعي جايگزين می‌‌شوند و اين اجسام فيزيكي اغلب به اين خاطر استفاده می‌‌شوند كه كوچكتر و ارزان تر از شي يا سيستم حقيقي هستند. شبيه سازي متقابل ( تعاملی ) كه شكل خاصي از شبيه سازي فيزيكي است و غالباً به انسان در شبيه سازي هاي حلقه اي اطلاق می‌‌شود يعني شبيه سازي هاي فيزيكي كه شامل انسان می‌‌شوند مثل مدل استفاده شده در شبيه ساز پرواز.)

2- شبيه سازي در آموزش (شبيه سازي اغلب در آموزش پرسنل شهري و نظامي استفاده می‌‌شود. معمولاً هنگامي رخ می‌‌دهد كه استفاده از تجهيزات در دنياي واقعي از لحاظ هزينه كمرشكن يا بسيار خطرناك است تا بتوان به كارآموزان اجازه استفاده از آن‌ها را داده. در چنين موقعيت هايي كارآموزان وقت خود را با آموزش دروس ارزشمند در يك محيط واقعي « ايمن » می‌‌گذرانند. غالباً اين اطمينان وجود دارد تا اجازه خطا را به كارآموزان در طي آموزش داد تا ارزيابي سيستم ايمني بحران صورت گيرد.)

شبيه سازي هاي آموزشي به طور خاص در يكي از چهار گروه زير قرار می‌‌گيرند :

الف - شبيه سازي زنده ( جايي كه افراد واقعي از تجهيزات شبيه سازي شده ( يا آدمك ) در دنياي واقعي استفاده می‌‌كنند. )

ب - شبيه سازي مجازي ( جايي كه افراد واقعي از تجهيزات شبيه سازي شده در دنياي شبيه سازي شده ( يا محيط واقعي ) استفاده می‌‌كنند. )

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
813D_1664607_7168.zip1.9 MB

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

filesell >