فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

محبوبترین محصولات

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

761 - بررسی پیل سوختی و انواع و مزایا و تولید آن

761 -   بررسی پیل سوختی و انواع و مزایا و تولید آن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 51   

 

 

 

فهرست عناوين

 

1-      تاريخچه پیل سوختی

2-      پيل سوختي چيست؟

3-      مشخصات عمومي پیل های سوختی یا فیولسل ها

4-      نقش الكتروليت در پيل سوختي

5-      انواع پيلهاي سوختي كدامند؟

6-       مزاياي پيل سوختي چيست؟

7-      چه سوختهايي ميتوانند در پيلهاي سوختي بكار روند؟

8-      كاربردهاي پيل سوختي چيست؟

9-      قيمت پيلهاي سوختي چقدر است؟

10-     آيا ميتوان از پيلهاي سوختي براي انرژي مصرفي منازل استفاده نمود؟

11-     روشهاي توليد پيل سوختي

12-     سوخت تازه برای پیل های سوختی

13-     ساخت پيل سوختي با نيروي باكتري

14-     كاربردهاي پيل سوختي نيروگاهي

15-     يکي ديگر از انگيزه هاي وسوه برانگيز بکارگيري پيل سوختي

16-     "هيدروژن 3 اوپل" دونده دو ماراتن، قهرمان مسابقات رالي

17-     سكوئل جنرال موتورز

18-     فناوری های مصرف هیدروژن - پیل سوختی Hydrogen & fuel cell

19-     بهبود کارایی پیل‌های سوختی با الکترولیت‌های پلیمری

20-     تأمین انرژی پیل های سوختی مبتنی

21-     هیدروژن, سوخت مصرفی پیل ها

22-     روشهای تهیه هیدروژن

23-     پیل سوختی اسید فسفوریک (PAFN)

24-     کاربرد های پیل های سوختی اسید فسفریک

25-     کاربردهای پیل های سوختی درکشورهای مختلف

26-     نخستين‎‎ خودروهاي پيل سوختيدر ايران

27-     نانو بيوتكنولوژي

28-     نحوه توليد برق در پيل سوختي

29-     كاربردهاي پيل سوختي  فضايي

30-     پيل سوختی به جای باتری

 

 

 

 

تاريخچه پیل سوختی

اگر چه پيل‌سوختي به تازگي به عنوان يكي از راهكارهاي توليد انرژي الكتريكي مطرح شده است ولي تاريخچه آن به قرن نوزدهم و كار دانشمند انگلیسی سرویلیام گرو بر مي‌گردد. او اولين پيل‌سوختي را در سال 1839 با سرمشق گرفتن از واکنش الکترولیز آب، طی واکنش معکوس و در حضور کاتالیست پلاتین ساخت.

 

 

 

 

William grove

واژه "پيل‌سوختي" در سال 1889 توسط لودويک مند و چارلز لنجر به كار گرفته شد. آنها نوعي پيل‌سوختي که هوا و سوخت ذغال‌سنگ را مصرف مي‌کرد، ساختند. تلاش‌هاي متعددي در اوايل قرن بيستم در جهت توسعه پيل‌سوختي انجام شد که به دليل عدم درک علمي مسئله هيچ يک موفقيت آميز نبود. علاقه به استفاده از پیل سوختی با کشف سوخت‌های فسیلی ارزان و رواج موتورهای بخار کمرنگ گردید.

فصلي ديگر از تاريخچه تحقيقات پيل‌سوختي توسط فرانسيس بيكن از دانشگاه كمبريج انجام شد. او در سال 1932 بر روي ماشين ساخته شده توسط مند و لنجر اصلاحات بسياري انجام داد. اين اصلاحات شامل جايگزيني كاتاليست گرانقيمت پلاتين با نيكل و همچنين استفاده از هيدروكسيدپتاسيم قليايي به جاي اسيد سولفوريك به دليل مزيت عدم خورندگي آن مي‌باشد. اين اختراع كه اولين پيل‌سوختي قليايي بود، “Bacon Cell” ناميده شد. او 27 سال تحقيقات خود را ادامه داد تا توانست يك پيل‌سوختي كامل وكارا ارائه نمايد. بيكون در سال 1959 پيل‌سوختي با توان 5 كيلووات را توليد نمود كه مي‌توانست نيروي محركه يك دستگاه جوشكاري را تامين نمايد.

تحقيقات جديد در اين عرصه از اوايل دهه 60 میلادی با اوج گيري فعالیت‌های مربوط به تسخیر فضا توسط انسان آغاز شد. مركز تحقيقات ناسا در پي تامين نيرو جهت پروازهاي فضايي با سرنشين بود. ناسا پس از رد گزينه‌هاي موجود نظير باتري (به علت سنگيني)، انرژي خورشيدي(به علت گران بودن) و انرژي هسته‌اي (به علت ريسك بالا) پيل‌سوختي را انتخاب نمود.

تحقيقات در اين زمينه به ساخت پيل‌سوختي پليمري توسط شركت جنرال الكتريك منجر شد. ایالات متحده فن‌آوری پیل سوختی را در برنامه فضايي Gemini استفاده نمود كه اولين كاربرد تجاري پيل‌سوختي بود.

 

پيل سوختي چيست؟

پيل سوختي مانند يك باطري كار مي كند اما بر خلاف باطري مادامي كه به آن سوخت رسانده شود، از كار نمي افتد و به شارژ مجدد احتياج ندارد و انرژي را بصورت الكتريسيته و گرما توليد خواهد كرد.پيلهاي سوختي ابزارهاي الكتروشيميايي هستند كه انرژي شيميايي يك واكنش را مستقيما به انرژي الكتريكي تبديل ميكنند . ساختار فيزيكي و بنيادي يا مصالح ساختماني پيل سوختي از يك لايه الكتروليت تشكيل شده كه با يك كاتد و آند منفذ دار در هر طرف در تماس است.

يك سيستم پيل سوختي شامل يك Fuel Reformer مي تواند هيدروژن را از يك سوخت هيدروكربني مانند گاز طبيعي،متانول و حتي بنزين تهيه كند. چون پيل سوختي بر اساس شيمي كار مي كند نه احتراق، خروجيهاي چنين سيستمي خيلي كمتر از تميزترين فرايندهاي احتراق سوختي مي باشد.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
761D_1664503_8886.zip212.6k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

filesell >