فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

محبوبترین محصولات

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

758 - بررسی سرقت و انواع سرقت و مسائل قضایی مربوط به آن

758 -  بررسی سرقت و انواع سرقت و مسائل قضایی مربوط به آن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 36  

 

 

 

سرقت علمي

به طور قطع (و با کمال تاسف) ما ايراني‌ها راستگوترين و صادق‌ترين ملت دنيا نيستيم و در مطالعه‌اي که به شکل نظرسنجي خوداظهاري صورت گرفته است بيش از 52 درصد از ايراني‌ها در هر روز حداقل يک دروغ مي‌گويند و 26 درصد به طور مکرر دروغ مي‌گويند. يک‌سوم از افرادي که دروغ مي‌گويند آن را لازمه پيشرفت و يا بقاي شغلي خود مي‌دانند و در بيش از نيمي از دروغگويان هنگام اداي جملات دروغ احساس بدي ايجاد نمي‌شود. اغلب افرادي که مورد پرسشگري قرار گرفته‌اند دروغ گفتن به منظور شوخي کردن با ديگران يا دروغ گفتن براي خروج از شرايط ناگوار را مجاز مي‌دانند. بررسي‌هاي مشابه در ساير کشورهاي اعداد متفاوتي را نشان مي‌دهد و در بسياري از کشورها (که ما آنان را به افول اخلاقي متهم مي‌کنيم) مردم خود را به مراتب بيش از ما پايبند به راستگويي و صداقت مي‌دانند. (اگر راست بگويند؟)....

در دهه گذشته کشور ما پيشرفت قابل توجهي در زمينه توليدات علمي داشته ‌است و خوشبختانه هم اينک کشور ما در ميان 31 کشوري قرار دارد که توليد کننده مقالاتي هستند که به کرات مورد استناد قرار مي‌گيرند. مسابقه براي توليد مقالات بيشتر، تلاش براي افزايش شاخص‌هاي فردي و موسسه‌اي توليدات علمي (به عنوان مثال H index)، افزايش تعداد هيات علمي مشتاق براي ارتقاي آکادميک، گسترش تعداد مراکز پژوهشي نيازمند توليدات علمي و توسعه رشته‌هاي فوق ليسانس و PhD با تاکيد بر رساله‌هاي پژوهشي رقابت براي کسب رتبه‌هاي در رتبه‌بندي پژوهشي دانشگاه‌ها همه و همه در کنار پايبندي نه چندان بالاي ما به صداقت و راستگويي سبب شده است که در طي ساليان اخير موارد «تقلب علمي» پژوهشگران ايراني در سطح کشور و يا حتي در سطح بين‌المللي مطرح گردد.

اين در حالي است که دسترسي‌ آسان به پايگاه‌هاي داده‌اي مقالات با قابليت جستجوي درون متن و توسعه نرم‌افزارهاي تقلب‌ياب با الگوريتم‌هاي بسيار پيشرفته، امکان آشکار شدن مقالات تقلبي را به طور قابل‌ملاحظه‌اي افزايش داده است.

تقلب علمي در متن مقالات به صور مختلفي امکان‌پذير مي‌باشد. بعضي از نويسندگان مقالات بدون ذکر ماخذ به سرقت ايده‌ها يا کلمات مي‌پردازند. اين نويسندگان به شيوه‌هاي مختلف عمل مي‌کنند. پاره‌اي از آنها مقاله فرد ديگر را به طور کامل (کلمه به کلمه) به نام خود مي‌نويسند يا قسمت‌هاي اصلي يک مقاله را بدون تغيير کلمات آن در مقاله آورده و با خلاصه کردن قسمت‌هاي غيراصلي آن، مقاله کوچک‌تري توليد مي‌کنند (3). تعدادي ديگر به شيوه جورچين عمل مي‌کنند و قسمت‌هايي از مقالات مختلف را بريده و در کنار هم مي‌چسبانند (4).

عده‌اي ديگر با تغيير واژه‌هاي کليدي و ظاهر مقاله تلاش مي‌کنند کشف تقلب را دشوار سازند. تلاش بعضي از اين افراد براي تغيير نماي مقاله به حدي است که اگر آن را در جهت انجام يک پژوهش اوليه معروف مي‌داشتند، احتمالا به مقاله بهتري منجر مي‌شد!(5)

ديگران با دست و دلبازي فراوان قسمت‌هاي وسيعي از مقالات قبلي خود را در مقالات جديد بازنويسي مي‌کنند و سرقت از خود را مجاز مي‌دانند، بدون آنکه به اصل اصالت مقالات در مجلات پزشکي توجهي داشته باشند (6).

گروه دوم نويسندگان، مقالات مأخذ کار خود را در انتهاي مقاله مي‌آورند، ولي به سبب اشاره ناکافي در درون متن به اين مأخذ مرتکب تقلب علمي مي‌شوند.

فقدان زيرنويس (7)، ارايه اطلاعات ناکافي در مورد مأخذ (8) و قرار ندادن جملاتي که عينا نقل مي‌شود در گيومه (9)، نمونه‌هايي از اين شکل از تقلب علمي مي‌باشد.

سرقت علمي گاهي با ظرافت بسيار زيادي صورت مي‌گيرد. مولف مقاله اصول مأخذنويسي را رعايت مي‌کند. مقاله مملو از زيرنويس است و جملات نقل شده در گيومه قرار دارند و ظاهر مقاله بدون نقص است، اما در ميان اين نقل‌قول‌هاي صحيح، جملاتي از مقالات ديگران با ظرافت‌ جاي گرفته است که خواننده مقاله آن را به غلط به نويسنده مقاله منتسب مي‌کند (10).

تقلب علمي تنها در متن مقالات اتفاق نمي‌افتد. تغيير فرضيه مقاله پس از انجام پژوهش، داده‌سازي، انتخاب روش‌هاي تحليلي که نتيجه مثبت مي‌دهند، استنباط علمي در مورد نتايجي که به صورت Post-hoc به دست آمده‌اند، اشاره‌ نکردن به نام تمام افرادي که در پژوهش مشارکت داشته‌اند و يا ترتيب نادرست اسامي مولفان مقاله، همگي از مصاديق تقلب علمي محسوب مي‌شوند.

نگارش مقاله به زبان فارسي مشکل را دو چندان مي‌سازد و تقلب به صورت ترجمه در کشورهاي غيرانگليسي زبان از جمله تقلب‌هاي متداول محسوب مي‌شود.

به طور قطع ارتقاي اخلاق پژوهشي، اولين و مهم‌ترين شيوه کاهش تقلب‌هاي علمي محسوب مي‌شود، ولي دقت مجلات پزشکي به منظور شناسايي موارد تقلب و تعيين مجازات‌هاي مشخص براي دانشجويان، پژوهشگران و هيات علمي که مرتکب تقلب علمي مي‌شوند، مي‌تواند از تعداد موارد تقلب بکاهد و در نهايت استفاده از فناوري‌هاي پيشرفته براي بررسي محتواي مقالات با توجه به حجم عظيم اطلاعات پزشکي، امري غيرقابل اجتناب محسوب مي‌شود.

سرقت در کشور ما انواع مختلفی دارد که معمولا به سرقتهای حدی و تعزیری تقسیم می شود . سوالی که برای بیشتر مردم پیش می آید این است که چرا دست سارقین قطع نمیشود ؟ مگر احکام اسلام در قوانین کیفری ما نیامده است ؟

برابر قوانین شرعی و مقررات کیفی برای اجرای حد سرقت باید شرایطی باشد که هر یک از این شرایط نباشد امکان اجرای حد نیست که عبارتند از :

1-سارق باید بالغ باشد .

2-سارق به سرقت وادار نشده باشد و بداند که مال دیگری را می رباید.

3-سارق بداند که این عمل حرام است و صاحب مال ،مال را در حرز قرار داده باشد.

4-سارق در حال اضطرار سرقت نکرده باشد .

5-سرقت در سال قحطی صورت نگرفته باشد.

6-سارق مال را به قصد دزدی برداشته باشد .

7-مال مسروقه در حرز متناسب قرار گرفته باشد .

8-مال مسروقه از اموال دولتی و وقف نیاشد.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
758D_1664500_8121.zip46.5k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

filesell >