فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

محبوبترین محصولات

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

751 - بررسی تاثير ورزش بر سلامت جسمی و روحی و درمان افسردگي

751 -  بررسی تاثير ورزش بر سلامت جسمی و روحی و درمان افسردگي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 46  

 

 

 

مقدمه

امروزه با پيشرفت علم و تكنولوژي و ماشيني شدن جوامع، اگر چه خدمات ارزنده اي براي بشر به ارمغان آورده اما عوارض متعددي را در برداشته است. يكي از اين عوارض كاهش تحرك و فعاليت بدني مي باشد. كم تحركي سلامت جسمي و رواني انسان را مورد تهديد قرار داده و زندگي انسان را به طور چشمگيري دچار اختلال مي سازد.

انرژي رواني نمي تواند از انرژي جسماني جدا باشد و خستگي، دلسردي، كمبود تمرين و ناتواني در تصميم گيري به هم ارتباط دارند. عكس قضيه نيز صادق است. يعني شرايط متناسب به ترقي و تعالي منتهي مي شود. مهارت باعث ايجاد اعتماد مي گردد و دارا بودن آمادگي جسماني گام بزرگي به سوي داشتن آمادگي رواني است.

 

 

 

 

بررسي نقش ورزش در سلامت جسمي و روحي در افراد

فوايد پياده روي :

نيم ساعت پياده روي سريع روزانه معادل حداقل يک و نيم سال افزايش طول عمر براي شما. يک ورزش معمولي و ساده طي روز، علاوه بر شادابي و نشاط نه تنها مي تواند شما را از ابتلا به نارسايي هاي قلبي ايمن کند، بلکه طول عمر بيشتري را براي شما تضمين مي کند.

ميزان اثر بخشي ورزش در جلوگيري از بيماريهاي قلبي و افزايش طول عمر بستگي به مقدار ورزشي دارد که شما طي روز انجام مي دهيد.هرچند تا به حال تحقيقات و مطالب زيادي راجع به اثر ورزش در سلامتي انسان انجام و تهيه شده است، اما با اين وجود هنوز بطور دقيق ميزان اثر ورزش بر روي طول عمر، بخصوص هنگامي که قلب انسان دچار نارسايي مي گردد؛ بخوبي مشخص نيست.

اما نتيجه آخرين تحقيقات انجام شده در اين زمينه ارائه شد. در اين تحقيقات گروهي از افراد بالاي ۵۰ سال در مرکز مطالعات قلب فرامينگهام (Framingham) مورد آزمايش قرار گرفتند. جامعه بررسي شده در اين تحقيق بيش از ۲۵۰۰ نفر بود.

اين تحقيق که از ۴۶ سال پيش آغاز شده است نشان مي دهد پس از نرمال کردن فاکتورهايي مانند کشيدن سيگار، بيماريهاي خاص و ساير فاکتورهاي مهم؛ آن دسته از افرادي که از سن ۵۰ سالگي براي سلامت خود، بطور دائم ورزش هايي ساده انجام مي دادند نسبت به افراد ساکن؛ بطور متوسط ۱.۳ سال بيشتر عمر کرده اند و حداقل ۱.۱ سال ديرتر به بيماري قلبي دچار شده اند.

نتيجه جالبتر آنکه در افرادي که ورزش را خيلي جدي تر دنبال مي کردند و تمرينات شديدتر و طولاني تري انجام مي دادند؛ اقلآ ۳.۵ سال بيش از افراد عادي عمر کرده و نارسايي هاي قلبي ۳.۲ سال ديرتر به سراغ آنها رفته است.

دکتر اسکار فرانکو (Oscar H. Franco) از دانشگاه پزشکي Erasmus MC در هلند، عضو اين تيم تحقيقاتي مي گويد :

موثر ترين روش براي سلامتي:

"مطالعات ما نشان مي دهد که دنبال کردن يک برنامه ورزشي در زندگي از موثر ترين روشها براي سلامتي و طول عمر است."

همچنين در يک تحقيق مرتبط، محققان برسي کردند که راهنمايي هاي پزشکان براي انجام ورزش تا چه اندازه بر روي بيماران اثر داشته است. در اين تحقيق ۴۹۲ نفر از افراد سالم که فعاليت بدني نداشته اند و سن آنها بين ۳۰ تا ۶۹ بوده است شرکت کردند.

بر اساس اطلاعات بدست آمده همه آنها کمتر از ميزاني که پزشک براي آنها تجويز کرده است به ورزش پرداخته اند.

نظرات دكتر  ميشل پري در مورد تاثير ورزش در سلامتي

دکتر ميشل پري (Michael G. Perri) از دانشگاه فلوريدا مي گويد :

"خط قرمز هنگامي است که يک پزشک به بيمار مي گويد ورزش کن، آنها بيشتر سعي مي کنند با دارو مشکلات را حل کنند و بندرت چنين تجويزي مي کنند. اما با اين وجود مردم کمتر از ۶۰ درصد توصيه هاي ورزشي پزشکان را جدي مي گيرند و به آنها عمل مي کنند."

"نکته مهم آن است که تمامي پزشکان بايد بشدت بيماران خود را به انجام فعاليت هاي بدني طولاني و مداوم دعوت کنند تا بيماران از مزاياي سلامتي آن بهره گيرند."

در پايان گزاش فوق آمده است که حداقل بايد ۳۰ دقيقه در روز با سرعت زياد پياده روي کرد تا سلامتي، بدن انسان را براي زندگي خود انتخاب کند.

سوزاندن‌ لايه‌هاي‌ ضخيم‌ چربي‌ اطراف‌ شکم‌ و پهلوها کار آساني‌ نيست‌ در بسياري‌ از موارد سخت‌ترين‌ رژيم‌هاي‌ غذايي‌ نيز نمي‌تواند به‌ سوختن‌ اين‌ چربي‌ کمک‌ کند و با کوچک‌ کردن‌ شکم‌ اين‌چاقي‌ موضعي‌ آزاردهنده‌ را برطرف‌ کند اما ورزش‌ مي‌تواند راه‌حلي‌ موثر باشد. با ورزش‌ مي‌توانيم‌ از ذخيره‌ شدن‌ چربي‌ در شکم‌ و پهلوها جلوگيري‌ کنيم‌ و چربي‌ هاي‌ ذخيره‌ شده‌ را بتدريج‌ و در دراز مدت‌ بسوزانيم‌ و به‌ اندامي‌ متناسب‌ برسيم‌. پزشکان‌ ورزش‌ را تنها راه‌حل‌ موثر براي‌ غلبه‌ بر چاقي‌هاي‌ موضعي‌ مي‌دانند.يکي‌ از تمرين‌هاي‌ بسيار متداول‌ براي‌ کوچک‌ کردن‌ شکم‌ و سوزاندن‌ چربي‌ پهلوها و کمر آشنا از اين‌ قرار است‌.

اين‌ تمرين‌هاي‌ پيشنهادي‌ چنانچه‌ درست‌ و بدون‌ اشتباه‌ انجام‌ شود خيلي‌ خوب‌ جواب‌ مي‌دهد و تمام‌ عضلات‌ شکم‌، پهلوها و پشت‌ را فعال‌ مي‌کند با اين‌ حال‌ بيشترين‌ فشار به‌ شکم‌ و پهلوها وارد مي‌شود.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
751D_1664488_6883.zip53.7k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

filesell >