فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

محبوبترین محصولات

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

747 - بررسی تأثير قاچاق اسلحه بر افزايش وقوع قتل

747 -   بررسی تأثير قاچاق اسلحه بر افزايش وقوع قتل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 9  

 

 

 

تفكيك انواع قتل اگرچه در صورت محدود بودن، حكم واحدى دارد ولى از لحاظ ماهوى قابل بحث است كه در صورت تعمق بيشتر مى تواند در مجازات مرتكبان آن مؤثر باشد. قتلى كه در آن قاتل با اسلحه گرم از قربانى سلب حيات مى كند با قتلى كه جانى با دست و يا هل دادن قربانى از ارتفاع بلند موجب مرگ او مى شود، متفاوت است، هرچند كه نتيجه هر دو يكسان است يعنى سلب حق حيات از قربانى. در اين گزارش از اين جهت به تفكيك قتل با اسلحه گرم با ساير قتل ها مى پردازيم كه در قتل هاى ارتكابى با اسلحه گرم، آلت قتل، فوق العاده تعيين كننده است، چنانچه در برخى مواقع اگر اسلحه، گرم نباشد عملاً قتل رخ نمى دهد.

به عنوان مثال، دو جوان با نامهاى مسعود و مجيد در باغ هاى فشم، شبانه توسط يك دختر به قتل مى رسند؛ اگر جثه و قدرت جسمانى قاتل و قربانى ها را بررسى كنيم درمى يابيم بدون وجود اسلحه گرم امكان قتل قربانيان در شب تاريك و در فضايى كه پر از درخت، سنگ و خار و خاشاك است از سوى دخترى جوان با فيزيكى ضعيف تر از دو مرد عملاً ميسر نيست. به تعبير يكى از دادياران دادسراى جنايى اين اسلحه است كه قدرت كاذبى به جانى مى دهد و امكان قتل را فراهم مى سازد. اگر به ماجراى گروگانگيرى نظام آباد و قتل صاحب مغازه جواهرفروشى مهتاب در اين حادثه نظرى بيفكنيم مى توانيم به راحتى به اين درك برسيم كه در ساعت ۱۳ ظهر در خيابانى شلوغ كه مردم در آن تردد مى كنند امكان قتل در ملأعام نوعاً ميسر نيست، اما محمدرضاى ۲۱ ساله با اسلحه وارد مغازه مى شود با چكاندن ماشه اسلحه به راحتى قربانى خود را از پاى درمى آورد، حال اگر اين اسلحه مجهز به صداخفه كن بود احتمال فرار جانى نيز بسيار قوت مى يافت.

وجود «اسلحه» در روند درگيرى بين قربانى و جانى نيز تأثيرى اساسى دارد؛ درصورتى كه اسلحه گرم نباشد قربانى تا حدى به خود جرأت دفاع مى دهد و جانى نيز نمى تواند با اطمينان خاطر به جرم ارتكابى مبادرت كند.

«رضوانفر» از قضات جنايى تهران در اين زمينه مى گويد: «آن چه كه باعث وجود جسارت در ارتكاب فعل مجرمانه  مى شود، صرفنظر از انگيزه هاى درونى و شخصى كه بايد وجود داشته باشد، وجود وسيله ارتكاب جرم است كه قدرت مضاعفى را به مجرمان مى دهد و متقابلاً از لحاظ روانى باعث رعب و وحشت مجنى عليه يعنى قربانى مى شود و خواه و ناخواه او را درمقابل جانى به تسليم وامى دارد، هرچه قدرت تهاجمى سلاح بيشتر باشد به همان ميزان مجرم احساس قدرت بيشترى مى كند و اين حالت در قربانى به شكلى عكس مطرح است يعنى رفتار منفعلانه وى در برابر تهديد با اسلحه گرم بسيار بيشتر است»

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
747D_1664475_7612.zip15.9k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

filesell >