فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

محبوبترین محصولات

مالک فروشگاهی با 10 هزار فایل شوید دانلود نرم افزار PhotoGrav 3 مخصوص حکاکی عکس با لیزر	بسته آموزشی آشنایی با تکثیر و پرورش زالوی طبی Hirudo medicinalis به همراه فیلم و فایل های بسیار مفید

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی و یا از طریق ایمیل best.files2@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید. با توجه به اینکه برخی از محصولات این فروشگاه از منابع مختلفی که بعضا منبع اولیه نیز مشخص نیست، تهیه شده اند لذا در صورتی که فایلی مربوط به شماست و بدون اجازه در این فروشگاه قرار داده شده است، از طریق بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا ضمن عذرخواهی سریعا از سایت حذف گردد.

687 - بررسی رابطه سلامت روانی افراد درونگرا با سلامت روانی افراد برونگرا

687 -   بررسی  رابطه سلامت روانی افراد  درونگرا با سلامت  روانی افراد  برونگرا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل:   ورد Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 99  

 

 

 

فصل اول

 

مقدمه

هرکسی شخصیتی دارد و شخصیت شما به تعیین محدودیت های موفقیت ، خوشی و خرسندی  در زندگی  شما کمک می کند . ما درباره شخصیت  صحبت می کنیم و اگر بگوییم که شخصیت شما یکی  از مهمترین   موهبت های  شماست گزافه گویی نکرده ایم . شخصیت شما  تا حالا هم به شکل گیری بسیاری از جنبه های  زندگی شما کمک کرده است و در آینده  نیز به همین کار  ادامه می دهد .

همه چیز هایی را که تا کنون  به دست  آورده اید ، تمام چیز هایی را که انتظار  دارید در شغل خود به دست   آورید ، خواه همسر یا والد خوبی  باشید و حتی  حالت سلامت عمومی  شما  می تواند  تحت  تاثیر  شخصیت شما  و شخصیت  های افرادی  که با آنها  تعامل دارید  قرار گیرد .

 چند بار  فردی را به عنوان  کسی که شخصیتی فوق العاده دارد  توصیف کرده اید ؟ منظور شما از این توصیف  معمولا این است که وی  خوش بر خورد  و دلپذیر است و به راحتی می توان  با او کنار آمد ، فردی ممکن  است او را به عنوان  دوست ، هم اتاقی  یا همکار انتخاب کنید . اگر شما برای  سپردن  یک تعهد برای رابطه ای  شخصی خود را آماده  کرده باشید ، ممکن است  بخواهید  یا با او ازدواج کنید که در این صورت تصمیم خود  را طبق  بر داشتی که از شخصیت او  داشته اید  قرار  می دهید .

 شما همچنین افرادی  را می شناسید که به نظرتان شخصیت  وحشتناکی دارند . امکان دارد  این گونه اشخاص گوشه گیر ، متخاصم ، پر خاشگر  ، سرد ، نا خوشایند  باشند و کنار آمدن با آنها  دشوار  باشد .  شما آنها را استخدام نخواهید کرد  یا  به همکاری با آنها علاقه  نخواهید داشت و احتمالا  دیگران  نیز  از آنها  دوری  می کنند آن ها  را منزوی می سازند .

شخصیت شما می  تواند انتخابهای شما را محدود کند  یا آنها  را گسترش دهد و مانع  از سهیم شدن شما  در تجربه های خاص با دیگران  شود یا شما  را قادر سازد  تا اکثر این  تجربه ها را داشته  باشید  شخصیت می تواند برخی  از افراد را ملزم و محدود کند و دیگران  را در معرض  تجربیات جدید قرار دهد .

 در حالی  که شما درباره  شخصیت  دیگران داوری می کنید ، آنها نیز داوری  های مشابهی درباره شما می کنند . این قضاوتهای دو جانبه  که هم در زندگی فرد داوری  شده  و هم داور  را شکل می دهد ، هر بار  که با یک موقعیت اجتماعی  رو به رو می شویم  که ما را ملزم به تعامل با دیگران می کند ، بارها تکرار  می شوند .  البته ، تعداد و تنوع  موقعیت  اجتماعی که مشتاقانه در آن شرکت می کنید نیز توسط شخصیت شما  تعیین می شود  ، مثل مردم آمیزی  یا کمرویی نسبی شما . درست همانگونه که بدون تردید شما تصویر روشنی از شخصیت کلی خود دارید . می دانید که آن  عامل را در کجا ارزیابی کنید . اما بسیار  ساده لوحانه و بی معنی خواهد بود اگر بکوشیم کل ویژگی های شخصیت یک فرد را با به کار گیری اصطلاحات  مبهمی مثل فوق العاده و وحشتناک ، جمع بندی  کنیم . موضوع  شخصیت به قدری پیچیده است  که نمی توان  با چنین  توصیف ساده ای  آن را بیان  کرد ، زیرا انسانها در شرایط گوناگون  و در برابر  افراد  مختلف ، بسیار پیچیده و تغییر  پذیر  هستند . ما باید در تعریف و توصیف شخصیت به اندازه کافی  دقت بیشتری داشته باشیم . به همین  دلیل  ، روان شناسان تلاش قابل ملاحظه ای را صرف ساختن آزمونهایی برای ارزیابی یا سنجش  شخصیت کرده اند .

 امکان دارد  معتقد باشید که به هیچ آزمون روان شناختی که به شما بگوید شخصیت  شما چگونه است ، نیازی ندارید  و در مجموع ممکن است  حق با شما باشد  . بالاخره ، شما احتمالا بهتر  از هر فرد دیگری خودتان را می شناسید . اگر  از شما بخواهند که واژه  هایی  را بنویسید که به بهترین وجه  شخصیت شما را توصیف می کنند ، بی تردید  می توانید بدون  اینکه زیاد فکر کنید این کار را انجام دهید .

 

بیان مسئله

 آیا بین  سلامت روانی افراد  درونگرا با  سلامت روانی افراد برونگرا تفاوت وجود  دارد ؟

اهمیت و ضرورت پژوهش

هر قدر بشر به  طرف تکامل  پیش می رود و سطح اطلاعات  مردم   وسیعتر  می شود انسان به شناسایی روحیات حقیقی اشخاص احتیاج  بیشتری پیدا می کند در زمانی  که مرد روح های پاک  و بی الایش  و افکار ساده تری داشتند برای شناختن غرایز و احساسات یکدیگر  در جستجوی  وسایل مختلفی بودند  که از همه آنها رایج تر ، قیافه شناسی و دقت روی اعمال  و گفتار اشخاص بوده شاید در آن  زمان ها این وسایل برای شناختن روحیات اشخاص کافی بوده ولی امروزه وسایل فوق ارزش خود را از دست داده اند . حالا دیگر مردم می توانند خود را زیبا و مهربان نشان دهند و حتی با جراحی پلاستیک قیافه ای برای خود درست کنند که ابدا تناسبی با اخلاق و روحیات  آنها ندارد حالا دیگر  شیادان و ریا کاری و دروغگویان به قدری ماهر شده اند و اطلاعات روانشناسی و عملی آنها به قدری زیاد شده است  که به هیچ وجه نمی توان از روی قیافه و اعمال و گفتار آنها منظور  تمایلات نا مشروعشان را درک کرد پس بررسی و شناسایی    شخصیتی افراد  و دانسته های روانشناسی می تواند در شناخت  نسبی افراد به ما کمک کند  و مسئله دیگر بدون شک  سلامت  افراد جامعه است که از اهمیت بسزایی بر خوردار  است زیرا جوامع انسانی بدون حفظ سلامت و رعایت بهداشت نمی توانند بقا و استمرار  خود را  حفظ کنند . بیماری و نا توانی  روابط انسانی را مختل  و در نتیجه احساس امنیت  و همبستگی را از انسان  سلب می کند . همانگونه که بهداشت بعنوان  وظیفه علم طب و در حیطه علوم پزشکی از اهمیت شایانی  بر خوردار  است و حفظ سلامتی  جسمانی افراد  بدان وابسته است ، بهداشت و سلامت روانی فرد  فرد جامعه  نیز مورد توجه خاص متخصصین و دست اندر کاران  قرار گرفته است .

اهداف پژوهش

هدف از پژوهش حاضر : بررسی  رابطه سلامت روانی افراد  درونگرا با سلامت  روانی افراد  برونگرا می باشد .

تعریف مفاهیم

تیپ شخصیتی ، تعریف عملی: نمره ای است  که آزمودنی  در آزمون درونگرایی و برونگرایی آیزینگ بدست می آورد

تیپ شخصیتی ، تعریف نظری :  تیپ شخصیتی شالوده  کل رفتار را تشکیل داده  و شرح می دهند که چگونه  ما خود  را به دنیای  واقعی مربوط ساخته  یا با آن  تطبیق می دهیم . بیشتر شخصیتها ترکیبی از چند تیپ هستند ، ولی معمولا یک تیپ  غالب است (شاملو ، 1360).

سلامت روانی ، تعریف نظری : علم  و هنر  نگهداری  و به حداکثر رساندن سلامت روانی و پیشگیری از بیماریهای  روانی . ( شاملو ، 1360 )

سلامت روانی  ، تعریف عملی : نمره ای  است که آزمودنی در آزمون SCL-90  بدست می آورد .

 

فصل دوم

 

تاریخچه  سلامت روانی

 با توجه به بیماریها ی روانی  از زمانی که بشر وجود داشته و مخصوصا زندگی اجتماعی  را شروع کرده همواره بوده است در حقیقت روان پزشکی را می توان  قدیمی ترین  حرفه و تازه ترین  علم  به شمار آورده قدیمی ترین ،چون بیماران  روانی  را مانند  بیماران جسمی باید  درمان  کرد علل سر شتی و فرضیه مزاجها از همان  بقراط و جالینوس وجود داشته و اهمیت تاریخی دارد . تازه ترین علم  ، برای آنکه  تقریبا از سال 1930 بعد از تشکیل اولین  کنگره بین المللی  ( CONGRESS INTERNATIONAL )  بهداشت روانی  کار خود را شروع کرده از اسناد و مدارک موجود  چنین  استنباط  می شود  که تا اواخر  قرن 18 و هم زمان با انقلاب  کبیر فرانسه از تاریخچه  سلامت روانی اطلاعات  کافی در دست نیست اما در اوایل قرن 13  و اوایل رنسانس ارتباط جسم و روان و یکپارچگی  واکنش  آنها مورد بحث قرار گرفت و بعلاوه فرضیه ابوعلی سینا مسئله این ارتباط را به اسپانیا و کشور های  دیگر کشاند و این زمینه جدید برای بیماریهای  روان تنی  شد .

 اولین روانپزشک به نام جان   ویر که در سال 1515 در دهکده ای که در مرز آلمان و هلند به دنیا آمده بود  پس از اتمام دوران رشد در سال 1563 کتابی در سوئیس  نوشت که امروزه اهمیت زیادی درباره تاریخچه روانپزشکی دارد و نهضت روانکاری که توسط فروید به اوج قدرت رسید  از اوائل قرن 20  از ابتدا توسط ژوزف  بروئر اتریشی که علائم هیستریک ، یک زن جوان را معالجه کرد شروع شده  در قرن بیستم  تئوری های  مختلف روانکاری  روانپزشکی دینامیک ژنتیک بیولوژی- ارتباط جسم  و روان تئوریهای سرشتی معالجه  درباره اثرات الکترو  شوک و  عمل  جراحی مغز در بعضی  از بیماریهای  روانی ، گشایش مراکز  اورژانس روانپزشکی  بعلت بروز  جنگ جهانی  دوم  و مطالعات  اپیدولوژیک کودکان که از خانواده هایشان  جدا و به  سایر کشورها  مخصوصا  سوئیس  پناه آورده شده بودند شد .

در سال 1930 اولین کنگره بین المللی سلامت روانی با شرکت نمایندگان  پنجاه کشور  در واشنگتن  تشکیل شده و مسائل روشن کشورها از قبیل  : تأسیس بیمارستانها ، مراکز کودکان  عقب مانده ذهنی و نظایر آن مورد مطالعه قرار  گرفت .

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
687D_1662386_6143.zip87.7k

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران

فیلم آموزش سیستم خودکار قرار دادن محصولات فروشگاه های فایل سل در وبلاگ یا سایت خود - ویژه فروشگاه داران                 ******* آموزش قرار دادن محصولات نفیس فایل نیز اضافه شد.****** قابل استفاده برای سایر سایت های فروش فایل که در ادامه به آنها اشاره شده است.   این محصول مخصوص فروشگاه داران محترمی است که قصد دارند محصولات فروشگاه های فایل سل یا سایر فروشگاه ها را در سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده و از فروش محصولات این فروشگاه، مبلغی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

filesell >